Srpski džudisti najbolji na Evropskom kupu u Dubrovniku!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Srpska džudo reprezentacija startovala je na najbolji mogući način nakon pandemije covid-19 virusa. Na Evropskom kupu koji je održan u Dubrovniku naši džudisti su zauzeli prvo mesto u generalnom plasmanu u konkurenciji od 6 država i 115 takmičara.

Srpski džudisti osvojili su šest zlatnih, dve srebrne i devet bronzanih medalja. Zlatne medalje su osvojili  Andrea Stojadinov ( do 48 kg), Nadežda Petrović ( do 52 kg), Žarko Ćulum ( preko 100 kg), Aleksandar Kukolj ( do 100 kg), Darko Brašnjović ( do 90 kg) i Mateja Stošić ( do 66 kg). Osvajači srebrnih medalja su Nemanja Milić ( do 60 kg) i Aleksandar Rajčić ( do 73 kg), dok su bronze osvojili Marica Perišić ( do 53 kg), Milica Žabić ( preko 73 kg), Milan Bunčić( do 81 kg), Mihailo Ćirić ( do 90 kg), Pavle Krsmanović ( do 90 kg), Dimitrije Nikolić ( do 90 kg) i Đorđe Stanojević ( do 73 kg).

Naš trofejni džudista i bivši svetski broj jedan Aleksandar Kukolj se takmičio u kategoriji iznad svoje matične i osvojio zlatnu medalju. Kukolj je do zlata eliminisao 4 protivnika iz Hrvatske.

Drugo mesto zauzela je reprezentacija Hrvatska sa 3 zlatne, 7 srebrnih i  5 bronzanih medalja. Treća je bila reprezentacija Slovenije sa učinkom od 2 zlatne medalje, 2 srebrne medalje i  5 bronzanih odličija.